06/07/14 - 21:18h

Vimbldon: Novak kralj travnate podloge, od sutra na krovu sveta!! (video)

Najbolji teniser naše zemlje Novak Đoković osvojio je danas Vimbldon, a od sutra će ponovo biti na prvom mestu ATP liste! Naš šampion pobedio je u finalu sedmostrukog osvajača trećeg gren slema sezone Rodžera Federera sa 3:2 i tako došao do svoje druge titule na ovom prestižnom turniru!

N. Đoković66756
R. Federer74674
Novak Djokovic

Đoković je meč započeo sigurno, bez problema osvojivši svoj servis gem. U narednom gemu uspeo je da dođe do izjednačenja 40:40, ali nije dobio brejk priliku. Federer je imao prednost, a zatim izjednačio na 1:1. Gledali smo fantastičan tenis sa obe strane, što je i bilo očekivano, a nakon što nijedan od njih dvojice nije imao šansu da drugom oduzme servis, ovaj deo meča završen je u taj-brejku. Uz mini brejk prednosti Federer je poveo sa 3:0, ali je Novak vezao četiri poena i prešao u vođstvo, koje je Švajcarac brzo stigao – 4:4. Nole je propustio dve set lopte koje je imao pri rezultatu 6:5 i 7:6, a nakon što je izjednačio na 7:7, Federer prelazi u vođstvo i dobija priliku da servira za set. Iskoristio je šansu, dobio taj-brejk sa 9:7 i poveo sa 1:0 u setovima.

Dve brejk lopte je Đoković propustio na startu drugog seta i Federer osvaja svoj servis gem za vođstvo od 1:0. Bez problema naš teniser izjednačava rezultat, a onda konačno stiže do brejka za 2:1. Imao je mnogo muka da osigura brejk, ali i to mu je pošlo za rukom, pa je posle 25 minuta igre u ovom setu poveo sa 3:1. Zbog nezgodnog pada na startu seta, Novak je pauzu iskoristio za konsultacije sa lekarom, ali nije bilo potrebe za intervencijom. Nakon toga oboje su osvajali svoje servis gemove, a na prvi problem Nole je naišao tek u desetom gemu kada je servirao za set. Suočio se sa brejk loptom Švajcarca, a nakon što je spasio, iskoristio je prvu set loptu za izjednačenje – 1:1 u setovima. (6:4)

Sve do 11. gema trećeg seta, oba tenisera su lako osvajala svoje servis gemove. Tada je Đoković zadao Federeru malo problema, ali nije uspeo da iskoristi dve brejk lopte koje je imao, pa je Švajcarac poveo sa 6:5. Servirao je Novak za ostanak u setu i izborio se za taj-brejk. Do prvog mini brejka naš teniser dolazi za 3:2, a nakon što ga Federer vraća, srpski as mu još jednom osvaja servis za 5:3. Ovaj je sačuvao do kraja seta i došao do dve set lopte. Kod prve Švajcarac šalje loptu u aut, a Đoković prelazi u vođstvo od 2:1 u setovima.

Poveo je Nole sa 2:1 na startu četvrtog seta, a zatim došao do tri vezane brejk lopte. Prvu je poslao u aut, a preostale dve je Švajcarac spasao odličnim poenima na mreži. Nakon izjednačenja 40:40 Đoković je imao prednost i novu šansu da Rodžeru oduzme servis. Posle duge razmene Federer šalje loptu van terena, a Nole vodi sa 3:1.

U narednom gemu švajcarski teniser dobija dve šanse za ribrejk. Koristi prvu i smanjuje Đokovićevo vođstvo na 3:2. Odličnom igrom Novak mu ponovo oduzima servis, a zatim realizuje prednost na velikih 5:2! Federer lagano osvaja svoj servis gem za 5:3, a zatim dolazi u vođstvo od 30:0 na Noletov servis. Naš teniser prekida njegovu seriju i izjednačava na 30:30, posle čega Rodžer dolazi do brejk lopte i koristi je – 5:4. Na Federerov servis Nole dobija prvu priliku da izađe kao pobednik iz ovog meča, ali je propušta. Posle izjednačenja u ovom gemu, Švajcarac dolazi do 5:5 u četvrtom setu. Đokoviću vidno opada koncentracija, a Švajcarac ima 40:0 i tri brejk šanse. Dve Novak uspeva da spasi, a nakon treće Rodžer vodi sa 6:5. Posle prednosti od 5:2, Đoković je sebe doveo u situaciju da se suočava sa dve set lopte. Nažalost, Švajcarac koristi prvu i izjednačava – 2:2. Posle tri sata i 17 minuta meč ulazi u peti set.

Nakon što je poveo sa 2:1 u odlučujućem setu, Novak traži medicinski tajm aut. Ono što smo mogli da vidimo govorilo je da se radi o povredi tetive ili lista desne noge koju je zadobio pri padu na startu trećeg seta. Posle ukazane lekarske pomoći, vraćaju se na teren, a Rodžer bez problema izjednačava na 2:2. U sedmom gemu Federer dolazi do prve brejk lopte u ovom delu meča, ali je ne koristi. Iako je naišao na probleme naš teniser je ipak poveo sa 4:3, a zatim došao do dve brejk lopte. Uz nešto sreće na strani Švajcarca, Đoković je obe propustio, ali je nekoliko sekundi kasnije dobio treću šansu. Ni nju nije iskoristio, a posle još dva poravnanja u ovom gemu Federer dolazi do 4:4. Naš teniser osvaja svoj servis gem za 5:4, a dodatni pritisak na Federera stvara osvojivši dva vezana poena na servis Švajcarca – 0:30. Nakon što Federer osvaja jedan poen (15:30), Đoković dolazi do nove meč lopte. OVOG PUTA JE KORISTI! Ponovo gledamo istu sliku, ono što smo čekali od 2011. godine! DRUGI PUT U KARIJERI NOVAK OSVAJA VIMBLDON, A OD SUTRA ĆE PONOVO BITI TAMO GDE MU JE MESTO – NA KROVU SVETA! BRAVO, NOVAČE!

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Rodžer Federer, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon, Vimbldon 2014