04/07/19 - 21:24h

VIMBLDON: Nadal savladao Kirjosa, Bagdatis odigrao poslednji meč u karijeri

Španac Rafael Naddal igraće u trećem kolu Vimbldona.

Source: Michael Dodge/Getty Images

Drugi teniser sveta je sa 3:1 u setovima eliminisao Australijanca Nika Kirjosa posle tri sata provedneih na terenu.

Nadal je u prvom setu napravio jedan brejk i ovaj deo meča dobio sa 6:3. U nastavku je Kirjos uzvratio. Oduzeo je dva servisa Špancu i pretrpeo jedan brejk za rezultat od 6:3 u svoju korist. Naredna dva seta završena su taj-brejkovima, a u oba je bolji bio Nadal sa 7:5 i 7:3.

Njegov protivnik u borbi za osminu finala biće Francuz Žo-Vilfred Conga.

Dalje se plasirao i 10. igrač ATP liste Fabio Fonjini.

On je sa 3:2 u setovima trijumfovao nad Martonomm Fučovičem sa 6:7 (6:8), 6:4, 7:6 (7:3), 2:6, 6:3 nakon tri sata i 43 minuta provedenih na terenu i u nastvku takmičenja ga očekuje susret sa Tenisom Sendgrenom.
U treće kolo je prošao i Mateo Beretini.

Italijan je u tri seta eliminisao Markosa Bagdatisa sa Kipra rezultatom od 6:1, 7:6 (7:4), 6:3, u duelu koji je trajao sat vremena i 44 minuta. Naredi protivnik mu je Dijego Švarcman koji je nadigrao Dominika Kepfera sa 3:0 u setovima.

Bagdatis je najavio da će nakon Vimbldona otići u penziju, pa mu je ovo bio posldnji profesionalni meč u karijeri.

• Kepfer – Švarcman 0:3

Teme:   Grend Slem, Markos Bagdatis, Nik Kirjos, Rafael Nadal, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon