04/07/18 - 17:30h

VIMBLDON: Lajović i Bašić nakon maratona u drugom kolu dublova

Srpski teniser Dušan Lajović i Mirza Bašić iz Bosne i Hercegovine startovali su pobedom u prvom kolu Vimbldona u konkurenciji parova.

Lajović/Bašić666411
Martin/Radža24769

Source: Clive Brunskill/Getty Images Europe

Oni su na startu savladali francusko-indijski par Fabrisa Martina i Purava Radžu nakon čak tri sata i 40 minuta provedenih na terenu.

U prva dva seta ubediljvi su bili Mirza i Dušan. U prvom setu su napravili dva brejka i dobili ga sa 6:2, dok su u drugom jednom oduzeli protivnicima servis i ovaj deo duela osvojili rezultatom od 6:4 u gemovima.

Treći set završen je u taj-brejku sa 7:5 u korist Francuza i Indijca, a oni su dobili i naredni set sa 6:4 i jednim brejkom prednosti.

Neizvesna je bila poslednja deonica meča. Nju su konačno, nakon čak 67 minuta igre, osvojili Lajović i Bašić sa 11:9 u gemovima. Na servis protivnika su meč priveli kraju za konačnih 3:2 u setovima.

Njihovi naredni protivnici biće bolji iz duela Mektić/PejaMelcer/Nestor.

Teme:   Dušan Lajović, Dušan Lajović, Grend Slem, Mirza Bašić, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon