29/06/12 - 21:34h

Vimbldon: Kraj za Janka u trećem kolu

Srpski teniser Janko Tipsarević poražen je u trećem kolu Vimbldona. On je sa 3:1 u setovima izgubio od Rusa Mihaela Južnjeg.

J. Tipsarević3463
M. Južnji6636

Južnji je dobro ušao u meč, napravio je brejk u četvrtom gemu prvog seta, što je bilo dovoljno da dobije ovaj deo meča rezultatom 6:3. U drugom setu je situacija bila slična, samo što je brejk napravio u trećem gemu. Brzo je došao do 6:4, i poveo sa 2:0 u setovima.

Janko Tipsarevic, Vimbldon (Photo by Clive Rose/Getty Images)

Janko Tipsarević

U trećem setu je Janko prvi put u meču oduzeo protivniku servis gem. Lako je poveo sa 3:0, a onda i smanjio vođstvo protivnika na 2:1 u setovima.
Nažalost, to je sve što je naš teniser uspeo da uradi, jer je četvrti set dobio Južnji. I u ovom setu bilo je samo jednog brejka, koji je Južnjeg doveo do pobede i plasmana u osminu finala na Vimbldonu.

Teme:   Grend Slem, Janko Tipsarevic, Teniseri, Turniri, Vimbldon