10/07/15 - 11:05h

Vimbldon Ex Yu: Ispala Katarina, nema više predstavnika iz regiona

Slovenačka teniserka Katarina Srebotnik bila je poslednja predstavnica regiona na ovogodišnjem Vimbldonu. Srebotnik je juče u paru sa Horijom Tekauom iz Rumunije eliminisana u četvrtfinalu miks dubla od Roberta Linšteda i Anabel Medine Gariges sa 2:1, po setovima 6:4, 1:6, 6:3, nakon jednog sata i 28 minuta igre.

K. Srebotnik

Ovaj susret je u prvom setu obilovao brejkovima, a u tome su se bolje snašli Šveđanin i Španjolka. Meč je počeo razmenom brejkova, a onda su u šestom gemu, do 4:2, došli Srebotnik i Tekau. Međutim, već u narednom gemu dozvolili su rivalima ribrejk, a potom u devetom gemu Linšted i Medina napravili još jedan, te lako priveli set kraju, za konačnih 6:4.

Ovako izgubljen set kao da nije mnogo uticao na Katarinu i Horiju, te su u drugom oduzeli dva puta servis rivalima, odlično su servirali, pa su za samo 22 minuta “odgovorili” rivalima sa ubedljivih 6:1 i došli do izedjančenja. U trećem, odlučujućem, setu viđena je najveća borba, ali je pobednik odlučen na samom startu. Prvo su već na početku seta Slovenka i Rumun došli do dve brejk lopte i kada ih nisu iskoristili, Linšted i Medina su u sledećem gemu uspeli da dođu do iste, za razliku od rivala oni su uspeli da je iskoriste, a potom i da materijalizuju stečeno za velikih 3:0. Dalji tok seta doneo je sigurne servise sa svih starna, brejk prilika nije bilo, a teniser iz Švedske i teniserka iz Španije su postavili konačnih 6:3 u ovom delu igre.

U borbi za finale Šveđanin i Španjolka će se sastati sa parom Peja/Baboš.

Teme:   Grend Slem, Katarina Srebotnik, Region, Slovenija, Teniserke, Turniri, Vesti, Vimbldon