Novak Đoković obezbedio je učešće u drugoj nedelji Vimbldona.

N. Đoković667
D. Kudla436

(The Telegraph)

Srpski teniser plasirao se u osminu finala na trećem grend slemu sezone, nakon pobede nad Denisom Kudlom iz SAD-a.

U meču koji je trajao dva sata i 19 minuta, Đoković je slavio sa 3:0 u setovima, uz vrlo neizvesnu završnicu – 6:4, 6:3, 7:6 (9:7).

Novak se na Vimbldonu bori za svoj šesti trofej i ukupno 20. grend slem, a protivnik u borbi za četvrtfinale turnira biće mu Kristijan Garin iz Čilea, 17. nosilac.

TOK MEČA:

Prvi deo meča srpski teniser završio je prilično rutinski. Obojica su čuvali svoje servise i prvih devet gemova prošlo je bez brejk šansi. U desetom je Đoković došao do prve i realizovao je za konačnih 6:4.

Već u drugom gemu drugog seta napravio je novi brejk, ali mu je rival odmah uzvratio ribrejkom. I treći gem zaredom završio se brejkom, a Novak ga je napravio za prednost od 3:1. Ovog puta uspeo je da ga realizuje i povede sa 4:1, a iako je Kudla imao priliku da ga vrati, nije uspeo, pa je sa 6:3 srpski teniser dobio drugi set.

U trećem delu meča vodili su najveću borbu. Kudla je prvi stigao do brejka i stekao prednost od velikih 3:0. Tek u sedmom gemu Đoković je uspeo da mu oduzme servis i smanji njegovu prednost na 3:4, a ubrzo i da poravna rezultat. Do kraja dvanaestog gema čuvali su servise, pa je ovaj set otišao u taj-brejk. Bilo je i tu oscilacija, Kudla je vodio sa 3:0 i 4:1, imao je set loptu pri rezultatu 7:6, ali je srpski teniser realizovao drugu meč loptu i sa 9:7 prošao u osminu finala.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon