Vimbldon: Đoković bolji od odličnog Štepaneka

Srpski teniser Novak Đoković eliminsao je Čeha Radeka Štepaneka u dramatičnom meču drugog kola Vimbldona. Obojica su igrali sjajno, a Nole je uspeo da se plasira u treće kolo posle više od tri sata igre.

N. Đoković6667
R. Štepanek4376

Prvi set je trajao 43 minuta, a do samog kraja bio je neizvestan. Oboje su osvajali svoje servis gemove, a prvu šansu da protivniku oduzme servis u meču dobio je Štepanek u devetom gemu. Propustio je Čeh dve brejk lopte, Nole je poveo sa 5:4, a onda i napravio brejk za konačnih 6:4.

U drugom delu meča Đoković nije dozvolio protivniku da osvoji više od tri gema. Štepanek je tokom celog seta bio bez šansi da rezultat preokrene u svoju korist, a do prvog i jedinog brejka u ovom setu naš teniser je došao u šestom gemu i poveo sa 4:2. Povećao je prednost u narednom gemu, a onda propustio još jednu priliku da Čehu oduzme servis i osvoji set nekoliko minuta ranije. Smanjio je Štepanek vođstvo Novaka na 5:3, a Đoković je na svoj servis iskoristio drugu set loptu za vođstvo od velikih 2:0 u setovima.

U trećem setu viđena je velika borba i jak otpor Štepaneka. Šesti gem ovog seta bio je najduži u meču. Odigrano je 13 poena, četiri puta su izjednačavali na 40:40, a Đoković je spasio dve brejk lopte. U narednom gemu Nole je imao dve šanse da Čehu oduzme servis, ali ih nije iskoristio. Uprkos tome što su oboje imali šanse, brejka u ovom delu meča nije bilo. Set je završen u taj-brejku, a sa 7:5 dobio ga je Radek Štepanek.

Drama se nastavila i u četvrtom setu, a ovaj deo meča bio je najneizvesniji do sada. Fantastična igra sa obe strane, a u pojedinim delovima Štepanek je igrao čak i bolje od Đokovića. Imao je jedinu brejk priliku u setu, ali je srećom, naš teniser uspeo da sačuva servis. Kraj seta viđen je u taj-brejku. Nole je imao veliko vođstvo od 5:2, ali je Čeh uspeo da izjednači. U naredna dva poena Nole je servirao, a meč je završen onako kakav je i bio – dramatično. Meč lopta je zakačila liniju, a Štepanek je bio ubeđen da je aut. Tražio je čelendž, a zatim pao na kolena i sklopio ruke moleći se da lopta bude van terena. Nije imao sreće, pa mu je preostalo jedino da priđe mreži i čestita Novaku.

Đokovićev naredni protivnik biće Francuz Žil Simon.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Radek Štepanek, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon, Vimbldon 2014