02/07/12 - 18:19h

Vimbldon: Ana nemoćna protiv Azarenke

Srpska teniserka Ana Ivanović završila je takmičenje na Vimbldonu u osmini finala. Ona je sa ubedljivih 2:0 izgubila od druge teniserke sveta, Beloruskinje Viktorije Azarenke.

A. Ivanović10
V. Azarenka66

U meču koji je trajao sat vremena i četiri minuta, Ana je uspela da osvoji samo jedan gem. Azarenka je u meč ušla sa brejkom već u prvom gemu, a do kraja seta napravila ih je još dva. Pri rezultatu 4:1 meč je bio prekinut zbog kiše, a kratka pauza je prijala beloruskoj teniserki. Lako je dobila još dva gema i povela sa 1:0 u setovima.

Ana Ivanovic, Getty Images

Ana Ivanović

Imala je naša teniserka prilike za brejk u drugom setu, ali nijednu šansu nije realizovala. Azarenka je uspela da učini ono što Ana nije, pa je zahvaljujući tome što je tri puta oduzela servis Ivanovićevoj dobila drugi set sa ubedljivih 6:0.

Azarenka će se u borbi za polufinale sastati sa Tamirom Pašek iz Austrije, 37. teniserkom sveta, koja je u osmini finala savladala Robertu Vinči.

Teme:   Ana Ivanović, Grend Slem, Teniserke, Turniri, Vesti, Vimbldon