30/06/16 - 17:57h

Uz raspravu sa sudijom Viktor stao u drugom kolu

Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da se plasirao u treće kolo Vimbldona. Bolji od njega u drugoj rundi, posle pet odigranih setova, bio je Španac Albert Ramos Vinjolas – 3:6, 6:3, 6:3, 2:6, 6:3

V. Troicki63363
A. Ramos36626
Viktor Troicki

Viktor je meč otvorio silovito, odličnim servis gemom. Poveo je sa 1:0 nakon što je vezao tri asa, dva gema kasnije suočio se sa brejk loptom, a u šestom gemu oduzeo je protivniku servis za vođstvo od 4:2. Brejk je sačuvao do kraja seta koji je dobio sa 6:3.

U prvim gemovima drugog seta, obojica su bili sigurni na svoj servis. U četvrtom gemu Španac je dobio prvu šansu za brejk, iskoristio je i poveo sa 3:1. Do kraja seta Troicki nije imao priliku da vrati servis, pa je ovaj set završen sa 6:3 u korist Ramosa.

Treći deo meča Španac je dobio istim rezultatom – 6:3. Naš teniser je propustio četiri šanse da mu oduzme servis, a Ramos je iskoristio dve od dve, po jednu u prvom i poslednjem gemu.

U četvrtom setu Troicki se vratio u igru koju je imao na startu meča. Set je otvorio brejkom, a još jednom je osvojio gem na servis Ramosa za veliku prednost od 5:2. Servirao je za izjednačenje u setovima, i as udarcem završio ovaj deo meča – 6:2.

Iako se činilo da u igri Troickog stvari idu na bolje, Ramos je brejkom u devetom gemu petog seta odlučio pobednika ovog duela. Posle vođstva od 5:3 servirao je za meč i plasirao se u narednu rundu.

Pri rezultatu 30:30 u poslednjem gemu, linijski sudija viknuo je aut za prvi servis, a glavni sudija Damijano Torela napravio je korekciju. Španac je servirao za pobedu, a sudijska greška Viktora je izbacila iz takta.

Ti si najgori sudija na svetu. Užasan si, da li znaš šta si uradio? – vikao je Viktor, a potom dodao i jedno ‘mrš’ na maternjem jeziku.

Zbog ovakve reakcije na očiglednu grešku sudije, Troicki će verovatno biti novčano kažnjen.