29/09/15 - 10:56h

Viktor poražen u prvom kolu Kuala Lumpura

Srpski teniser Viktor Troicki poražen je na startu turnira u Kuala Lumpuru! Bolji od našeg igrača bio je 107. igrač planete, Moldavac, Radu Albot sa 2:0, po setovima 6:2, 7:6 (7:5), nakon jednog sata i 32 minuta igre.

V. Troicki26
R. Albot67
Viktor Troicki

Viktor Troicki je u Kuala Lumpuru igrao prvi put nakon US Opena i poraza od Donalda Janga, te je donekle razumljiv poraz, međutim svakako da je to moralo biti bolje s obzirom da je Srbin peti favorit turnira u Maleziji i da se njegova eliminacija nije očekivala na startu.

Duel je počeo sigurnim servisima sa obe strane, ali je finiš seta mnogo bolje odigrao Moldavac. Nakon sigurnih pet gemova Radu Albot uspeva da u šestom napravi brejk, a potom i veže još dva gema, te drugim oduzetim servisom prelomi uvodni set i osvji ga sa ubedljivih 6:2.

Drugi set bio je znatno neizvesniji i prepun brejkova. Počelo je sa tri brejka, od čega je Viktor Troicki napravio dva i vodio sa 3:1! Međutim, u šestom gemu Moldavac se vraća, uzvraća izgubljeno i poravnava rezultat na 3:3. U nastavku seta teniseri su dobro servirali, a kada se naslućivao taj-brejk Srbin pravi brejk za 6:5 i servira za meč. Nije to iskoristio Troicki, dozvolio je rivalu ribrejk i razrešenje seta u “trinaestom gemu” U njemu se mnogo bolje snašao Radu Albot i nakon Viktorovih 3:0, uspeo je da preokrene na 5:3 i potom slavi sa 7:5, za konačnih 7:6 u drugom setu.

Naredni rival tenisera iz Moldavije biće Kukuškin.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Kuala Lumpuru, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki