16/01/16 - 19:53h

Viktor: Poludeo bih da sam izgubio; Grigor: Bio je ovo Viktorov dan

Srpski teniser Viktor Troicki uspeo je da odbrani titulu na ATP turniru u Sidneju. U finalnoj borbi je nakon preokreta došao do pobede nad Grigorom Dimitrovim iz Bugarske. Meč je trajao dva sata i 18 minuta, a Viktor je slavio sa 2:6, 6:1, 7:6.

Viktor Troicki

Viktor ne krije sreću zbog odbranjene titule, a istakao je i da mu poraz ne bi uopšte lako pao.

Moram priznati da je bilo stresno. Ovo je moje osmo finale i nikada nije bilo ovako neizvesno. Ne znam šta bih radio da sam izgubio danas. Poludeo bih. – rekao je Viktor. – Sjajno je ponovo pobediti, drugu godinu uzastopno. Volim ovaj turnir, ovo mi je bilo treće finale ovde i druga titula. Sjajan je osećaj trijumfovati i početi godinu sa ovoliko samopouzdanja.

Grigor Dimitrov je osvojio prvi set u ovom meču, a kako kaže, znao je da će posle tog seta Viktor nešto promeniti.

Bio je ovo Viktorov dan, sve čestitke idu njemu. Posebno posle prvog seta sam znao da će on promeniti nešto u svojoj igri. Na početku drugog seta imao je nekoliko dobrih odluka, odličnih udaraca i to ga je podiglo. – rekao je bugarski teniser.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Sidneju, Grigor Dimitrov, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki