18/06/15 - 21:51h

Viktor opet bolji od Marina, sada u Londonu!

Srpski teniser Viktor Troicki nastavlja sa sjajnim partijama na travi ove sezone! Srbin je u drugom kolu ATP turnira u Londonu eliminisao Hrvata Marina Čilića, nakon preokreta, rezultatom 2:1, po setovima 6:7 (8:10), 6:2, 6:3, nakon dva sata i 11 minuta tenisa. Viktoru je ovo druga pobeda u nešto manje od nedelju dana nad Čilićem, pošto ga je pobedio i prošle nedelje u polufinalu turnira u Štutgartu. Naredni rival našeg igrača biće Amerikanac Džon Izner.

V. Troicki666
M. Čilić723
Troicki

Troicki

U poslednjem meču današnjeg programa na ATP turniru u Londonu viđena je velika borba i sjajan tenis, te su gledaoci mogli da uživaju u dvosatnom susretu Viktora Troickog i Marina Čilića. Hrvat je želeo da popravi utisak nakon eliminiacije u polufinalu Štutgarta pre samo pet dana, od istog tenisera, dok je Srbin želeo da nastavi sa sjanim partijama i rezultatima na travi. Obojica su razornog servisa, brejkova je bilo malo, a nakon boljeg početka za Marina i osvajanja prvog seta, naš igrač je dominirao u naredna dva, bio je konkretniji, ubojitiji, te je zasluženo došao do preokreta i još jedne velike pobede nad igračem iz Top 10.

Meč je počeo sigurnim servisima, a takav trend nastavljen je i u nastavku prvog dela igre. Prvu brejk šansu u uvodnom delu igre imao je Hrvat, u četvrtom gemu, ali je Viktor to neutralisao servisom. U dvanaestom gemu Marin dolazi do nove prilike da oduzme servis rivalu, što mu je ujedno bila i prilika za osvajanje prvog dela igre, međutim čak tri prilike nije uspeo da iskoristi i privede set kraju. Odluka o pobedniku uvodnog dela morala je pasti u taj-brejku, a ni tamo se nije igralo do predviđenih sedam osvojenih poena. Nakon mini brejkova prvi do nove tri set lopte dolazi Marin Čilić, međutim Srbin to uspeva da stigne i prestigne, za svoju prvu priliku za osvajanje seta. Ali kada ni Troicki nije iskoristio svoju šansu, tensier iz Hrvatske je to učinio sa svojom četvrtom set loptom u taj-brejku, tj. sedmom u setu, za 10:8, te konačnih 7:6, nakon jednog sata i jednog minuta igre.

Ovako osvojen prvi set kao da je umorio Marina Čilića, a Viktoru dao dodatnu snagu. Teniser iz Srbije je odigrao sjajan drugi deo. Počeo je odličnim servisima, zatim je oduzeo servis rivalu iskoristivši prvu brejk priliku, da bi potom potvrdio stečeno za velikih 3:0 na startu. U daljem toku Viktor Troicki je nastavio da fantastično servira, nije dozvolio rivalu ni jednu brejk šansu, a kada je Marin Čilić servirao za ostanak u setu, Srbin je “pritisnuo”, došao do 0:40 i tri vezane set i brejk lopte, ali je osvojio set tek iskoristivši četvrtu za 6:2.

Treći set počeo je sigurnim servisima sa obe strane, a onda je na polovini seta opet bolji i smireniji u odlučujućim momentima bio Viktor Troicki. Naš tensier je u sedmom gemu iskoristio drugu brejk priliku, došao je do prednosti od 4:3, a potom je materijalizovao osvojeno za 5:2. Sledeći gem bio je vrlo bitan i vrlo težak za Marina. Suočavao se Hrvat sa brejk i meč loptama, spasao je obe, ali je u narednom gemu Srbin potvrdio ono što je gradio u prethodna dva seta, te je lako priveo meč kraju, osvojivši set sa 6:3.

Viktor Troicki će se u borbi za polufinale sastati sa Amerikancem Džonom Iznerom, koji je u tri taj brejka eliminisao Felisijana Lopesa iz Španije – 7:6 (7-5), 6:7 (9-11), 7:6 (7-4).

Teme:   ATP, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki