14/10/14 - 18:58h

Viktor lako do drugog kola! (ATP Beč)

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Beču. On je sa 2:0 u setovima savladao Viktora Estrelju iz Dominikanske Republike. Troicki je prethodno prošao tri kola kvalifikacija.

V. Troicki66
V. Estrelja03
Viktor Troicki

Meč između Troickog i Estrelje trajao je 56 minuta, a srpski teniser slavio je sa ubedljivih 6:0, 6:3 i plasirao se u drugu rundu ATP turnira u Beču.

U prvom setu Troicki je iskoristio tri od sedam brejk šansi, a protivniku nije prepustio nijedan gem. Posle samo 27 minuta dobio je ovaj deo meča i poveo sa 1:0.

Tek u drugom gemu Estrelja je počeo da pruža jači otpor, ali ni to nije bilo dovoljno da dođe do preokreta. Viktor mu je u četvrtom gemu oduzeo servis za 3:1, a brejk prednosti sačuvao je sve do kraja. Ovaj set dobio je sa 6:3 i došao je do drugog kola na ATP turniru iz serije 250.

Srpski teniser će u narednom kolu igrati sa boljim iz duela petog nosioca Lukaša Rosola i Lukaša Lacka.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Beču, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki