03/06/17 - 16:17h

Vavrinka lako sa Fonjinijem, bez izgubljenog seta do 4. kola!

Šampion Rolan Garosa iz 2015, Stanislas Vavrinka, plasirao se u osminu finala ubedljivim trijumfom nad Fabiom Fonjinijem rezultatom 7:6(2), 6:0, 6:2.

zimbio.com

Švajcarac je, možda i lakše nego što se očekivalo, arhivirao nezgodnog Italijana i obezbedio plasman u osminu finala, gde će se sastati sa boljim iz duela Gaela Monfisa i Rišara Gaskea.

Vavrinka je ostvario peti trijumf u šestom međusobnom duelu sa Fonjinijem, a u dosadašnjem toku drugog grend slema sezone još uvek nije izgubio ni set.

Neizvesnosti je bilo jedino u prvom setu, kada je Fonjini propustio veliku priliku da povede – imao je brejk prednosti, servirao je za set pri rezultatu 5:4, ali je Vavrinka bratio brejk. Međutim, Italijan mu je ponovo oduzeo servis, da bi i drugu priliku da odservira za vođstvo ispustio, što je Vavrinka kaznio u taj-brejku.

A potom se desilo nešto potpuno tipično za Fabija – nije uspeo da zaboravi na propušteno i potpuno je potonuo, izgubivši naredne dve deonice za 58 minuta.

Za subotu je ostalo da se odigraju još tri meča, ali je pitanje kada će se završiti pošto je kiša prekinula igru na svim terenima.