11/05/18 - 19:31h

UZDRMAO KRALJU TRON: Tim izbacio Nadala!

Austrijanac Dominik Tim u četvrtini finala Mastersa u Madridu eliminisao je prvog nosioca, Rafaela Nadala.

Twitter

Njih dvojica su na terenu proveli gotovo dva sata, a Dominik je trijumfovao posle dva odigrana seta.

Na startu prvog seta poveo je Španac koji je bio bolji za gem sve do rezultata od 3:3 kada je izgubio servis i tada prednost preuzima Tim. Pri izjednačenju od 5:5 Dominik uzima naredna dva gema i dobija ovaj deo susreta. On je ovim prekinuo Rafin niz od 50 dobijenih setova na šljaci.

Rafael je i u drugom setu prvi osvojio gem, ali je Austrijanac dobio naredna tri i napravio jedan brejk. Španski teniser uspeo je da izjednači rezultat, ali je nakon toga sedmi teniser sveta dobio tri vezana gema i sa 6:3 se plasirao u polufinale ovog turnira.

Timom protivnik u borbi za finale je Kevin Anderson iz Južne Afrike koji je savladao srpskog tenisera Dušana Lajovića.

Nadalu je falilo samo osam dana da zaokruži tačno godinu dana nepobedivosti na šljaci. S obzirom na to da neće braniti trofej osvojen prošle godine, Federer će preuzeti prvo mesto na ATP listi.

Teme:   Dominik Tim, Masters, Masters u Madridu, Rafael Nadal, Teniseri, Turniri, Vesti