29/08/14 - 09:00h

USO: Sjajna Aleksandra u trećem kolu!

Srpska teniserka Aleksandra Krunić plasirala se u treće kolo US Opena! Fantastična Srpkinja porazila je 27. igračicu sveta, domaću teniserku Medison Kiz sa 2:1 u setovima.

A. Krunić727
M. Kiz665
Aleksandra Krunic

Meč između Krunićeve i Kiz trajao je dva sata i 19 minuta, a Aleksandra je slavila nakon što je protivnicu sprečila da dođe do preokreta.

U prvom setu osvajale su svoje servise, a šansi za brejk nije bilo do desetog gema. Aleksandra je gubila sa 5:4 kada se suočila sa četiri brejk/set lopte protivnice. Uspela je da spasi sve, da bi dva gema kasnije Kiz dobila novu šansu da povede sa 1:0, ali ni nju nije iskoristila. Set je ušao u taj-brejk, koji je naša teniserka dobila sa 7:4.

Nakon što je dobila prvi set, Krunićeva igra mnogo lošije. Start drugog seta doneo je veliko vođstvo Amerikanke od 4:0. I u petom gemu se Aleksandra suočava sa brejk loptama, ali ne dozvoljava protivnici da poveća prednost koju je smanjila na 4:1. U osmom gemu, kada je Kiz servirala za set, Krunićeva ima priliku da joj oduzme servis, ali je ne koristi, pa Amerikanka dobija ovaj deo meča sa 6:2 i izjednačava na 1:1 u setovima.

I treći set počinje brejkom Medison Kiz i njenim vođstvom od 3:1. U naredna dva gema Aleksandra vraća brejk i izjednačava rezultat, pa sve do 13. gema obe osvajaju svoje servise. Kiz servira za ostanak u setu, ali Krunićeva bez izgubljenog poena dolazi do meč lopte, koju koristi za plasman u treće kolo US Opena!

U narednoj rundi sastaće se sa trećom nositeljkom, Petrom Kvitovom iz Češke.

Teme:   Aleksandra Krunić, Grend Slem, Teniserke, Treće kolo, Turniri, US Open, Vesti