05/09/22 - 22:53h

US OPEN: Švjontek slavila posle preokreta

Prva teniserka sveta Iga Švjontek plasirala se u četvrtfinale US opena.

Source: Getty Images AsiaPac

Poljakinja je nakon dva sata i 24 minuta igre savladala Julu Nimier iz Nemačke i to u tri seta – 2:6, 6:4, 6:0.

Prvi set Nemica je startovala brejkom. U sedmom gemu realizovala je još jednu brejk loptu, da bi zatim drugom set loptom dobila ovaj deo meča. Tokom celog seta Iga nije imala nijednu šansu da uzvrati.

U drugom setu Nimier je napravila brejk i povela sa 2:1, ali je Švjontek je odmah uzvratila. Od šestog gema njih dve su razmenile još po dva brejka, nakon čega je Poljakinja prvom brejk/set loptom uvela meč u treću deonicu.

Furiozno je Iga rešila treći set u svoju korist. Vezala je tri brejka, spasila tri brejk lopte rivalke i postala prva Poljakinja koja je uspela da se plasira u četvrtfinale US opena.

Za mesto u polufinale boriće se sa Džesikom Pegulom.

Osma igračica sveta bila je ubedljiva protiv Petre Kvitove koju je savladala nakon 69 minuta provedenih na terenu rezultatom 6.3, 6:2.

Teme:   Iga Švjontek, Teniserke, Turniri, US Open, Vesti