06/09/19 - 09:48h

US OPEN: Serena sa Andresku u finalu

Amerikanka Serena Vilijams i Bjanka Andresku iz Kanade boriće se za titulu na US Openu.

Twitter

Serena se u svoje deseto finale (najviše u Open eri) u Njujorku plasirala pobedom nad Ukrajinkom Elinom Svitolinom.

Osma teniserka sveta do pobede je došla u dva seta posle ukupno 70 minuta igre. Tokom celog meča sva četiri brejka napravila je ona, dok je u dva navrata spasila servis, a slavila je rezultatom od 6:3, 6:1.

Vilijamsova je time ostvarila 101. pobedu na US Openu u karijeri i time se izjednačila sa rekordom Kris Evert.

Andresku je u polufinalu bila bolja od Belinde Benčić iz Švajcarske.

Devetnaestogodišnja Kanađanka je prvi set dobila u taj-brejku sa 7:3, dok je u drugom setu napravila četiri brejka, jedan više od protivnice, i sa 7:5 duel privela kraju nakon dva sata i 15 minuta provedenih na terenu za svoje prvo Grend slem finale.

Dve teniserke ove godine su se već susrele u jednom finalu. Bilo je to u Torontu, a Serena je taj meč predala zbog povrede.

Teme:   Serena Vilijams, Teniserke, Turniri, US Open, Vesti