31/08/21 - 02:13h

US OPEN: Olga u drugom kolu, Ivana poražena

Olga Danilović plasirala se u drugo kolo US Opena!

Olga Danilovic

Srpska teniserka nadigrala je na startu takmičenja domaću igračicu, dobitnicu vajld karte Ališu Parks. U meču koji je trajao nešto manje od sat i po vremena, Danilovićeva je do pobede stigla sa 2:0 u setovima – 6:3, 7:5. Napravila je po dva brejka u oba seta, a u drugom joj je rivalka jednom oduzela servis.

Olga je izjednačila svoj najbolji grend slem rezultat, pošto je drugu rundu prethodno igrala i na Australijan openu.

Sa druge strane Ivana Jorović nije uspela da ostvari plasman u dalju fazu takmičenja. Srpsku teniserku porazila je Marija Kamila Osorio Serano iz Kolumbije. Na terenu su provele svega 69 minuta, a Jorovićeva je osvojila samo četiri gema, po dva u svakom setu – 2:6, 2:6.

Teme:   Grend Slem, Ivana Jorović, Olga Danilović, Teniserke, Turniri, US Open, Vesti