26/08/19 - 22:13h

US OPEN: Novakov rutinski start

Najbolji teniser sveta Novak Đoković zabeležio je rutinski trijumf na startu US Opena.

N. Đoković666
R. Karbaljes Baena414

zimbio.com

Srpski igrač je u prvoj rundi poslednjeg grend slema sezone savladao Španca Roberta Karbaljesa Baenu.

Na terenu su proveli nešto manje od dva sata, a Đoković je bio bolji u tri seta – 6:4, 6:1, 6:4.

Naredni rival prvog na svetu biće Sem Kveri ili Huan Ignjasio Londero.

TOK MEČA:

Španac je na startu meča uspevao da održi dobar tempo i uspešno je parirao Đokoviću. Srpski teniser je lako dobijao svoje servis gemove, a prve brejk lopte propustio je već u drugom gemu. Tek je u desetom gemu uspeo da realizuje ukupno šestu priliku da rivalu oduzme servis, ali u pravom trenutku, za konačnih 6:4 i prednost od 1:0 u setovima.

Nakon što je dobio prvi deo meča, kasnije je sve išlo rutinski. U drugom setu iskoristio je dve od četiri šanse za brejk, a Špancu je prepustio samo jedan gem – 6:1.

Nešto snažniju borbu ponovo smo gledali u trećem setu, ali bez veliki problema za Novaka – set je rešen u petom gemu, kada je oduzeo rivalu servis za 3:2 i prednost sačuvao do kraja – 6:4.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti