09/09/12 - 18:21h

US Open: Novak u finalu, protiv Mareja za titulu!

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale US Opena nakon pobede od 3:1 u setovima nad Špancem Davidom Fererom. Novaka u borbi za titulu očekuje duel sa Britancem Endijem Marejem.

N. Đoković2666
D. Ferer6142

Meč je počeo sa velikim zakašnjenjem zbog kiše koja je tog dana padala u Njujorku, a od samog početka vetar je činio da uslovi budu skoro nemogući za igru. Novak je loše ušao u meč, Španac je napravio brejk već u prvom gemu, a onda još jedan u petom. Vodio je sa 5:2 u trenutku kada je meč prekinut zbog nadolazeće oluje. Polufinalni duel Đokovića i Ferera odložen je za sutradan, a kada su izašli na teren španski teniser je završio ono što je započeo. Servirao je za pobedu u prvom setu i došao do vođstva od 1:0.

Novak Đoković

U drugom setu videli smo šampionsku igru našeg tenisera. Lako je došao do 4:0, oduzevši Fereru dva servis gema. U petom gemu je spasio tri brejk lopte, i ipak uspeo da poveća svoju prednost na 5:0. Nakon toga je Španac uspeo da osvoji jedini gem u ovom setu, da bi u gemu posle tog Novak servirao za izjednačenje i iskoristio treću set loptu.

Treći set je Novak započeo brejkom. Do četvrtog gema je Ferer uspeo da vrati brejk i izjednači na 2:2, ali mu je naš teniser još jednom oduzeo servis do kraja seta, što je bilo dovoljno za 6:4 i prelazak u vođstvo od 2:1 u setovima.

I u četvrtu deonicu meča Đoković je ušao sa dobrom igrom. Osvojio je četiri gema za redom i poveo sa 4:0, a onda je Španac na kratko prekinuo njegovu seriju. Novak je servirao za 5:1, nakon čega je Ferer osvojio još jedan gem na svoj servis. Nole je došao do 6:2 i pobede u ovom meču iskoristivši prvu meč loptu posle dva sata i 33 minuta igre.

U meču za odbranu titule Novak će sutra igrati sa Britancem Endijem Marejem koji je u polufinalu savladao Čeha Tomaša Berdiha.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti