01/09/15 - 10:00h

US Open: Novak ne “poklanja” lako gemove protivniku! (Analiza)

Kada igrač izgubi u nekom meču a od njega se očekivala pobeda, svi su razočarani. Da stvar bude lošija, počinju nagađanja i procene o ishodima budućih mečeva što igračima ne pada lako. No, iako nije uspeo da kompletira Zlatni slem, Novak Đoković danas je demonstrirao kvalitet, snagu, dominaciju! On je u svom startnom meču u Njujorku brzinski rešio pitanje pobednika, i protivniku, brazilskom teniseru Žuau Souzi jedva dozvolio da osvoji 3 gema, po jedan u svakom setu. 6-1 tri puta, brojke same govore.

Nole

Prvi set

Odličan start! Dobri servisi, reklo bi se rutina. Tako to rade veliki. Prvi brejk desio se u četvrtom gemu. Neizvesnost-nulti procenat. Jednostavno dominacija, u svom najčistijem obliku, uz puno brzih kratkih poena i pametnog proigravanja protivnika sa druge strane mreže. Bez problema je došao Đoković i do druge brejk lopte u šestom gemu za 5-1, a onda je odservirao za 6-1.

Drugi set

Ako ste gledali meč, jasno vam je da je Novak u suštini samo prikazivao svoj cilj kroz realizovane poene: osvojiti 3. gren slem u sezoni. Svaka reč je suvišna. Poeni su precizni, vineri brojni, servisi na mestu. Nekako, loptica se potpuno povinovala srpskom asu, kontrolisao je apsolutno sve. Vrlo je važno kako započnete turnir, a Novak nije mogao bolje od ovoga, sigurno, samouvereno, superiorno. Tri brejka u drugom setu za Novaka, nijedan za Brazilca, ne samo u ovom setu nego tokom celog meča. Napad i samo napad u igri! Nije bilo mesta da protivnik stvori sebi šansu. Uz prvi brejk je poveo sa 2-1, i vezao gemove sve do kraja drugog seta za novih 6-1.

Novak

Treći set

Rutina je donela konačnih 6-1 u trećem setu, čime je zapečaćena Brazilcova sudbina na ovogodišnjem US Openu. Nije se moglo protiv uragana sa srpskim imenom i prezimenom. Jednostavno nije! Prvi brejk u četvrtom gemu uz još jedan nakon toga doneli su pobedu Srbinu. Kažu neki da Novak ima selektivno pamćenje, odnosno da ume da se brzo vrati u kolosek nakon poraza. E pa, evo i dokaza. Današnji meč govori upravo to: Novak se ne plaši poraza, on ga prihvata, on se bori sa tim, on ga pretvara u pobedu. To su šampioni, to su večne legende.

Idemo dalje, tek smo počeli! Novače, srećno u pohodu na titulu broj 2! Idemo!

Teme:   Analiza, Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, US Open, Vesti