31/08/12 - 20:27h

US Open: Novak ekspresno do trećeg kola!

Drugi teniser sveta Novak Đoković plasirao se u treće kolo US Opena, nakon što je sa ubedljivih 3:0 u setovima savladao Brazilca Rodžeria Dutra Silvu.

N. Đoković666
R. Dutra Silva212

Kao i protiv Lorencija u prvom kolu naš teniser je bez mnogo muke došao do pobede. Meč je trajao sat vremena i 41 minut, a Nole je protivniku prepustio samo pet gemova. Prvi set je trajao manje od pola sata, a od 34 odigranih poena, Đokoviću je pripalo dvadeset. Dva puta je protivniku oduzeo servis, u drugom i osmom gemu i tako došao do vođstva od 1:0 u setovima.

Novak Djokovic, Reuters

Novak Đoković

I preostala dva seta Novak je dobio napravivši po dva brejka u svakom. Drugi set trajao je 39 minuta, a u njemu je odigran i najduži gem u meču. U drugom gemu odigrano je 23 poena, a Đoković nije iskoristio četiri šanse da Brazilcu oduzme servis. Ovu deonicu meča dobio je sa 6:1, a treći set sa 6:2 uz pomoć dva brejka, u prvom i trećem gemu.

U narednoj rundi Novak će se sastati sa boljim iz meča koji igraju Beneto i Novikov.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti