US OPEN: Ni traga od bolova, Đoković u osmini finala!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala na US Openu.

N. Đoković666
D. Kudla342

Source: Getty Images North America

Za nešto više od dva sata igre Novak je u meču trećeg kola savladao domaćeg tenisera Denisa Kudlu – 6:3, 6:4, 6:2.

Za razliku od prethodnog meča, kada je imao očigledan problem sa bolovima u ramenu, Đoković je istakao da je ovaj meč odigrao bez bolova.

Ovim trijumfom Novak je prestigao Pita Samprasa na večnoj listi po broju pobeda na US Openu. Sada ima 72 pobede i još jedna ga deli od toga da se na trećem mestu izjednači sa Ivanom Lendlom.

Naredni rival srpskog tenisera biće Švajcarac Stan Vavrinka.

TOK MEČA:

Đoković je odlično ušao u meč, a prvi poen na svoj servis izgubio je tek u petom gemu. Do tada je već imao brejk prednosti i vođstvo od 3:1. Dva gema kasnije Kudla je došao u priliku da uzvrati ribrejkom, vodili su veliku borbu i odigrali najduži gem u ovom setu, ali je srpski teniser uspeo da sačuva brejk i povede sa 5:2. U nastavku seta obojica su rutinski dobili svoje servise, pa je set završen sa 6:3 za Novaka.

Nastavio je Amerikanac da pruža snažan otpor i u nastavku duela, ali ništa sa čim Đoković nije mogao da se nosi. U naredna dva seta uspešno se suočio sa pet brejk šansi rivala, a tri puta mu je oduzeo servis, jednom u drugom setu, a dva puta u trećoj deonici susreta – 6:4, 6:2.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti