31/08/15 - 20:28h

US Open: Kraj za Anu već u prvom kolu

Srpska teniserka Ana Ivanović poražena je već na startu ovogodišnjeg US Opena. Bolja od naše igračice bila je Dominika Cibulkova iz Slovačke, koja je slavila sa 2:1 u setovima.

A. Ivanović363
D. Cibulkova636
Ana Ivanovic

Meč između Ane Ivanović i Dominike Cibulkove trajao je nešto više od dva sata, a slovačka teniserka slavila je sa 2:1 u setovima i izbacila Ivanovićevu već u prvom kolu US Opena.

Ana je na startu meča povela sa 2:0, a nakon što je Cibulkova izjednačila rezultat na 2:2, naša teniserka joj je još jednom oduzela servis za vođstvo od 3:2. Međutim, Dominika do kraja seta dolazi do dva nova brejka i ostavlja Ivanovićevu na samo tri gema- 3:6.

Slovakinja je dobro startovala u drugom setu, imala je prednost od 3:1, ali je u ovom delu meča Ana bila ta koja je uz dva brejka napravila niz od pet osvojenih gemova i slavila sa 6:3.

U odlučujućem setu protivnica naše teniserke igrala je mnogo bolje, što pokazuje i rezultat. Cibulkova je izgubila prvi gem, a zatim došla do vođstva od velikih 4:1. Do kraja seta obe su čuvale servis gemove, što je dovelo do konačnih 6:3 i 2:1 u setovima za Dominiku Cibulkovu.

Ana nije uspela da odbrani prošlogodišnji rezultat (drugo kolo), a ovako loš plasman na Otvorenom prvenstvu SAD-a nije imala još od 2009. godine.

Dominika Cibulkova će u narednom kolu igrati protiv Džesike Pegule, domaće teniserke koja je u glavni žreb došla iz kvalifikacija.

Teme:   Ana Ivanović, Grend Slem, Teniserke, Turniri, US Open, Vesti