US Open: Jelena namučila Radvansku i završila takmičenje u trećem kolu

Srpska teniserka Jelena Janković poražena je u trećem kolu US Opena, nakon velike borbe sa drugom teniserkom sveta, Poljakinjom Agnješkom Radvanskom.

J. Janković35
A. Radvanska67

U meču koji je trajao sat vremena i 39 minuta videli smo veliku borbu i želju za pobedom sa obe strane. Radvanska je napravila prvi brejk u meču i povela sa 3:1, ali je naša teniserka već u sledećem gemu uzvratila ribrejkom. Nakon toga Poljakinja joj još jednom oduzima servis, a posle 44 minuta igre koristi treću set loptu i dobija ovaj deo meča sa 6:3.

Jelena Janković

U 12 odigranih gemova u drugom setu, bilo je čak sedam brejkova. Naša teniserka je u drugom gemu oduzela Poljakinji servis i povela sa 2:0, ali je Radvanska došla do izjednačenja već u naredna dva gema. U četiri gema nakon toga obe su napravile po dva brejka i tako došle do rezultata 4:4. Jelena je povela sa 5:4, a Radvanska brzo izjednačila, da bi nešto kasnije napravila još jedan brejk i završila ovaj set u svoju korist iskoristivši prvu meč loptu.

Teme:   Grend Slem, Jelena Janković, Teniserke, Turniri, US Open, Vesti