01/09/12 - 08:21h

US Open: Janko u trećem kolu!

Drugi reket Srbije Janko Tipsarević plasirao se u treće kolu poslednjeg grend slema sezone, nakon što je sa 3:0 u setovima savladao domaćeg tenisera Brajana Bejkera.

J. Tipsarević666
B. Bejker434

Meč koji je trajao dva sata i četiri minuta Janko je dobio mnogo lakše nego duel prve runde protiv Rufona. Imao je šansu da oduzme servis protivniku već u prvom gemu, ali je nije iskoristio. Do prvog brejka došao je u trećem gemu i poveo sa 2:1, a 38 minuta kasnije iskoristio je prvu set loptu.

Janko Tipsarevic, Getty Images

Janko Tipsarević

U drugom setu je Amerikanac osvojio samo 15 poena, a Janko je dva puta napravio brejk, u trećem i devetom gemu. Dobio je ovaj deo meča sa 6:3, posle 37 minuta igre.
U trećem setu smo videli veću borbu nego u prva dva. Naš teniser je u drugom gemu imao šansu za brejk, ali nije uspeo da je realizuje. Dva gema kasnije oduzeo je protivniku servis prepustivši mu samo jedan poen. Pri rezultatu 5:3 ponovo je propustio šansu da napravi brejk i završi ovaj set, a ono što njemu nije pošlo za rukom uradio je Amerikanac. Osvojio je Tipsarevićev servis gem sa 40:30, ali nije uspeo da izjednači, jer je naš teniser i ovaj set završio brejkom, 6:4.

Jankov naredni protivnik biće 99. teniser sveta, Slovenac Grega Zemlja koji je sa 3:1 savladao Sedrika-Marsela Štebea.

Teme:   Grend Slem, Janko Tipsarevic, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti