Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u drugo US Opena!

D. Lajović766
S. Darsis533

Source: Clive Brunskill/Getty Images Europe

Dušan je na startu poslednjeg grend slema sezone savladao Belgijanca Stiva Darsisa.

Srbin je slavio sa 3:0 u setovima nakon nešto manje od dva sata igre.

Prvi set započeo je sigurnim servisom, da bi zatim oduzeo servis protiviku. Darsis je već u trećem gemu vratio brejk. Neizvesno i bez brejkova protekao je ostatak seta, sve dok u poslednjem gemu Dušan nije iskoristio set loptu i ovaj deo meča dobio rezultatom od 7:5.

U celom drugom setu jedinu priliku za brejk imao je Lajović u četvrtom gemu. Iskoristio ju je i praktično već tu rešio i ovaj deo igre koji je priveo kraju sa 6:3.

I u poslendjoj deonici susreta on prvi dolazi do prilike za brejk. Realizovao je treću brejk loptu, ali je njegov rival odmah zatim uspeo da izjednači na 2:2. Tri gema kasnije Dušan ponovo pravi brejk. U poslednjem gemu koristi četvrtu meč loptu i na servis belgijskog tenisera sa 6:3 dolazi do trijumfa.

Naredni protivnik biće mu bolji iz duela Janka Tipsarevića i Denisa Kuble koji je upravo u toku.

Teme:   Dušan Lajović, Dušan Lajović, Grend Slem, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti