30/08/22 - 10:46h

US OPEN: Cicipasa izbacio 94. igrač sveta!

Peti teniser sveta Stefanos Cicipas doživeo je poraz već na startu US opena.

Grka je šokirao 94. teniser sveta Danijel Galan Riveros nakon dva sata i 43 minuta sa 3:1 u setovima.

Galan je prva dva seta dobio rutinskim rezultatom 6:0, 6:1. U trećem setu Cicipas je uspeo da se vrati u meč i uz brejk prednosti dobije ovaj dao deo susreta reultatom 6:3.

Četvrti set Riveros je započeo brejkom. Čuvao je tu prednost do osmog gema kada je Grk ribrejkovao.

Dramatična je bila sama završnica meča. U 10. gemu Cicipas je spasio pet brejk lopti rivala, da bi u narednom gemu propustio svoje dve brejk lopte. U 12. gemu Galan je nakon propusštene tri meč lopte iskoristio četvrtu i sa 7:5 se plasirao u drugo kolo gde će igrati sa Džordanom Tompsonom.

Pobedu je zabeležio 25. igrač sveta Nik Kirjos.

Australijanac je bio bolji u duelu sa Tanasijem Kokinakisom posle dva sata igre rezultatom 6:3, 6:4, 7:6 (7:4).

Španac Pablo Karenjo Busta eliminisao je Dominika Tima u četiri seta – 7:5, 6:1, 5:7, 6:3, u duelu koji je trajao tri sata i 20 minuta.