02/09/22 - 22:40h

US OPEN: Beretini izbacio Mareja

Italijanski teniser Mateo Beretini plasirao se u osminu finala US opena.

13. favorit turnira slavio je u duelu sa Endijem Marejem.

Njhov duel trajao je tri sata i 47 minuta, a Beretini je slavio u četiri seta – 6:4, 6:4, 6:7 (1:7), 6:3.

Prvi set Italijan je dobio uz brejk prednosti. U drugom setu napravio je dva brejka, a Marej je uspeo da vrati jedan servis.

U trećem setu Beretini je propustio ukupno osam brejk lopti. Igrao se taj-brejk u kome je Endi prvom set loptom uveo meč u četvrtu deonicu.

Marej je dobro započeo četvrti set i odmah napravio brejk, međutim Mateo je već u drugom gemu ribrejkovao. Pred kraj meča Italijan je došao do brejka prednosti, da bi zatim prvom meč loptom duel priveo kraju.

Naredni protivnik biće mu Alehandro Davidovič Fokina koji je bio bolji od Danijela Galana Riveroza.

U osminu finala plasirao se i Karen Hačanov.

Rusu je meč predao Džek Drejper pri rezultatu 6:3, 4:6, 6:5 za Hačanova.

On u sledećem meču čeka pobednika susreta Karenjo-BustaDe Minor.