UMAG: Posle velike borbe, Laslo u polufinalu!

Laslo Đere se plasirao u polufinale ATP turnira u Umagu!

L. Đere666
L. Majer473

On je nakon dva sata i 42 minuta provedenih na terenu savladao Argentinca Leonarda Majera sa 2:1 u setovima.

Prvi je servio Majer, a priliku za brejk imao je već u narednom gemu. Srbin je spasao brejk loptu, a zatim oduzeo servis protivniku. Do kraja ovog dela igre još jednom je sačuvao servis i propustio dve brejk lopte, da bi set rešio sa 6:4.

U drugom setu prvu priliku za brejk ponovo je imao argentinski teniser. Laslo je još jednom spasio brejk-loptu, što je u devetom gemu uradio i njegov rival. Veliku borbu vodiili su pred sam kraj seta. Majer je imao tri set lopte koje nije uspeo da iskoristi, pa je set ušao u taj-brejku. Tu je Argentinac došao do prednosti od 6:3, da bi odličnom igrom Laslo uspeo da izjednači, ali mu ipak nije došlo za rukom da meč dobije u dva seta. Argentinac je osvojio još dva poena i sa 8:6 slavio u produžetku seta.

U trećem setu obojica su bili sugurni na svojim servivima sve do šestog gema kada je Laslo napravio brejk za rezultat od 4:2. Srpski teniser je zadržao svoju prednost i sa 6:3 duel priveo kraju.

Naredni protivnik mu je Mađar Atila Balaž.

Teme:   ATP 250, ATP u Umagu, Laslo Đere, Teniseri, Turniri, Vesti