13/01/17 - 08:15h

Troicki zaustavljen u polufinalu Sidneja

Viktor Troicki neće braniti dvostruku titulu u Sidneju, pošto je poražen u polufinalu od Žila Milera u dva seta.

V. Troicki 36
Ž. MIler 67

Viktor Troicki

Srpski teniser Viktor Troicki neće braniti dvostruku krunu u Sidneju.

U polufinalu od njega je bio bolji Luksemburžanin Žil Miler rezultatom 3:6, 6:7 (8:10).

Troicki je imao problema sa servisom, dok je njegovog protivnika on inzvanredno služio.

Miler je napravio prednost na samom startu prvog seta i sačuvao je do kraja. Viktor je imao svoju priliku u poslednjem, devetom gemu, ali ne uspeva da je realizuje.

U nastavku se vodi neizvesna borba, svaki od tenisera drži svoj servis. Troicki propošta i ovde dve brejk šanse, u šestom gemu, što ovaj deo igre vodi u produžetak.

U taj-brejku srpski teniser uspeva u dva navrata da nadoknadi mini brej i da izjednači na 5:5 i 6:6, ali potom gubi servis a Miler koristii drugu meč loptu, prvu na svoj servis.

Bio je ovo drugi međusobni duel 29. i 34. tenisera sveta, a slabije rangirani je uspeo da se revanšira za poraz koji mu je srski reket broj dva nanaeo upravo u polufinalu Sidneja, pre dve godine.

U finalu Luksemburžanin će se sastati sa boljim iz meča Evans – Kuznjecov.

Viktora od naredne nedelje očekuje učešće na Australian openu, gde je postavljen za 29. nosioca. Na startu će igrati protiv Damira Džumhura.

Teme:   ATP u Sidneju, Australian Open, Vesti, Viktor Troicki