16/10/14 - 14:09h

Troicki u četvrtfinalu!! (ATP Beč)

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Beču, na koji je došao iz kvalifikacija. On je sa 2:0 u setovima u osmini finala savladao Čeha Lukaša Rosola.

V. Troicki66
L. Rosol32
Viktor Troicki

Meč između Viktora Troickog i Lukaša Rosola trajao je 55 minuta, a srpski teniser je slavio sa 6:3, 6:2 i plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Beču.

Troicki je od samog starta igrao odlično i bio na daleko boljem nivou od 31. tenisera sveta Lukaša Rosola. Savladao ga je u njihovom šestom međusobnom duelu i izjednačio skor na 3:3.

Tokom celog meča srpski teniser nije dozvolio protivniku ni da dođe do brejk prilike. U prvom setu Viktor je iskoristio jednu od pet brejk lopti i poveo sa 3:1, a zatim je taj brejk sačuvao do kraja seta – 6:3.

U drugom delu meča oduzeo je Rosolu servis dva puta, u trećem i u sedmom gemu. Dva brejka bila su više nego dovoljna da dobije i drugi set (6:2) i plasira se u četvrtfinale ATP turnira u Beču.

U borbi za polufinale Troicki će se sastati sa boljim iz duela trećeg nosioca Felisijana Lopeza i Tomasa Belučija.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Beču, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki