18/10/17 - 16:11h

Troicki silovito do osmine finala u Stokholmu

Srpski teniser Viktor Troicki došao je do plasmana u drugu rundu ATP turnira u Stokholmu. On je na startu eliminisao Italijana Simonea Bolelija.

V. Troicki66
S. Boleli33

Viktor Troicki

Viktor je u meč ušao silovito. Poveo je sa 3:0 uz brejk prednosti, ali je dva gema kasnije Italijan uspeo da uzvrati ribrejkom. Troicki mu nije dozvolio da dođe do izjednačenja, još jednom mu je oduzeo servis i poveo sa 4:2, a vođstvo je sačuvao sve do kraja seta – 6:3.

Iako je Boleli nešto jači otpor pružio u drugom setu, Viktor je nastavio u istom ritmu.

Od deset brejk lopti iskoristio je dve, a jedna od njih bila je i meč lopta za konačnih 6:3 posle sat vremena i 18 minuta igre.

Naredni protivnik našeg tenisera biće bolji iz susreta Mikaela Imera i Miše Zvereva.

Turnir se igra za nagradni fond od 660,375 evra, a pobednik će dobiti 105,045 i 250 ATP poena. Za prvog nosioca postavljen je Bugarin Grigor Dimitrov.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Štokholmu, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki