06/02/15 - 18:49h

Troicki poklekao u polufinalu dubla! (ATP Zagreb)

Srpski teniser Viktor Troicki i njegov dubl partner Ukrajinac Sergej Stakovski nisu uspeli da se plasiraju u finale ATP turnira u Zagrebu u konkurenciji dublova. Srpsko/ukrajinski dubl je poražen od Marina Draganje i Henri Kotinena sa 0:2, po setovima 6:7(0), 4:6 posle jednog sata i 10. minuta igre.

V. Troicki/S. Stakovski64
M. Draganja/H. Kontinen76

Viktor

Viktor

Viktor Troicki je tako završio učešće na turniru u Zagrebu, pošto je prethodno eliminisan i u singlu, od Španca Giljerma Garsije Lopeza sa 2:1 u setovima. Srbin i Ukrajinac nisu koristili svoje šanse, što su drugi nosioci, Draganja i Kontinen znali da kazne i stignu do trijumfa.

Prvi set je bio vrlo izjednačen i oba dubl para su bila ravnopravna. Troicki i Stakovski su imali dve brejk prilike u petom gemu, ali nisu uspeli da realizuju nijednu. Set je rešen u taj-brejku u kome je hrvatsko/finska kombinacija slavila sa ubedljivih 7:0.

I u nastavku smo videli ravnopravnu igru, ponovo je srpsko/ukrajinski par bio bliži brejku, a u šestom gemu su imali i tri vezane brejk šanse, ali ih ponovo ne koriste. Kazna je stigla u devetom gemu, kada su njihovi rivali iskoristili prvu brejk priliku koja im se ukazala i u narednom gemu stavili tačku na ovaj duel.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP Rang Lista, ATP u Zagrebu, Dubl igrač, Polufinale, Rang Lista, Sergej Stakhovski, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki