10/01/12 - 19:14h

Troicki pobedio Hjuita u Sidneju

Napokon stigla je i dobra vest iz Australije. Viktor Troicki je uspeo da prebrodi prvo kolo turnira u Sidneju. On je za protivnika imao nekadašnjeg broja 1 muškog tenisa, Lejtona Hjuita.

V. Troicki466
L. Hjuit632

Meč je počeo loše po našeg tenisera. Hjuit je bio nošen publikom, koja je logično navijala za domaćeg tenisera, i prvi set je posle dosta muke rešio u svoju korist- 6:4.

Viktor Troicki, Sidnej

U drugom setu je ponovo bolje startovao Hjuit i napravio brejk za 2:1, ali se onda Troicki probudio i odmah vratio brejk. To kao da je bio odlučujući njegov potez i nakon toga je pružao malo prilike Hjuitu da ga iznenadi. Viktor je dobio drugi set rezultatom 6:3.

Treći set je bio u znaku jednog tenisera- Viktora Troickog. Njegova igra dolazila je do izražaja i on je lako rešavao poene u svoju korist. Sa kojom lakoćom je trijumfovao u ovom setu govori i sam rezultat iz ovog seta koji mu je doneo i pobedu u ovom meču- 6:2.

Najzanimljivije detalje meča možete pogledati ovde:

Troicki je ovom pobedom obezbedio sebi prolazak u drugo kolo gde će za protivnika imati Rusa Aleksa Bogomolova. Uz dobru igru očekujemo da naš teniser izadje i iz ovog meča kao pobednik i tako sebi obezbedi učešće u trećem kolu ovog turnira.