08/02/17 - 14:46h

Troicki lagano do osmine finala Sofija opena!

Srpski teniser Viktor Troicki bio je uspešan na startu turnira iz serije 250 u Sofiji, pošto je u dva seta savladao Turčina Ilkea 6:3, 6:2.

V. Tricki66
C. Ilkel32

Srpski teniser Viktor Troicki startovao je ubedljivom pobedom na Garanti Koza Sofija open, ATP turniru iz serije 250.

Rutinskom igrom on je za samo 51 minut eliminisao turskog kvalifikanta – 21-godišnjeg Cem Ilkea (328.), u dva seta, sa 6:3, 6:2.

Viktor je iskoristio drugu brejk šansu u četvrtom gemu prvog dela igre za 4:1, i bez problema rešio ovaj set u svoju korist.

Još manje vremena je našem teniseru bilo potrebno da završi naredni set – rani brejk u drugom nastavku, a potom i novi u petom gemu doneo mu je nedostižnu prednost i prolazak u osmiinu finala.

U narednoj rundi, 37. teniser sveta igraće protiv 57. igrača sa svetske rang liste, Robina Hasa iz Holandije, koji je u dva seta bio bolji od domaćeg tenisera, Kuzmanova, sa 6:4, 6:3.

Troicki i Has su se do sada u dva navrata međusobno sastajali, poslednji put još 2013. godine, a srpski teniser je oba duela rešio u svoju korist u dva seta.

Da podsetimo, Troicki je prošle godine u Sofiji igrao finale, u kome je poražen od Španca Roberta Bautiste Aguta, u dva seta. Prođe li sutra Hasa, u četvrtfinalu bi mogao da zaigra protiv najboljeg bugarskog tenisera, Grigora Dimitrova.

Teme:   ATP u Sofiji, Vesti, Viktor Troicki