30/06/15 - 16:38h

Troicki bolji od Nedovjecova na startu Vimbldona!

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u drugo kolo Vimbldona trijumfom protiv Kazahstanca Aleksandra Nedovjecova. Troicki je slavio maksimalnim rezultatom sa 3:0, po setovima 6:1, 6:4, 3:6, 6:3 posle jednog sata i 44. minuta igre.

V. Troicki6636
A. Nedovjecov1463

Viktor

Viktor

Bio je ovo prvi međusobni duel dvojice tenisera, a Troicki će u narednom kolu igrati protiv protiv boljeg iz duela između Čeha Radeka Štepaneka i Britanca Aljaža Bedenea.

Viktor se u uvodnom gemu meča suočavao sa dve brejk lopte, ali je uspeo da se izvuče iz neugodne situacije. Srpski teniser je odmah u narednom gemu kaznio protivnika za propuštene šanse i iskoristio prvu brejk loptu, nakon sjajnog riterna.

U nastavku je Troicki igrao vrlo sigurno, pa je tako u šestom gemu duplirao prednost brejka, a zatim i u narednom na svoj servis priveo kraju prvi deo igre rezultatom 6:1.

Srbin je i u drugom setu kontrolisao dešavanja na terenu i samo vrebao šansu da ugrozi servis rivala. To se i dogodilo u petom gemu kada je Troicki iskoristio drugu brejk priliku i poveo sa 3:2. Do kraja drugog perioda Viktor nije dozvolio Kazahstancu da se razmahne, pa je vrlo lako duplirao vođstvo u setovima sa 6:4.

Uzvratio je kazahstanski teniser u trećem setu brejkom u šestom gemu, koji mu je bio dovoljan da taj deo igre reši u svoju korist sa 6:3 i smanji na 2:1 u setovima.

Troicki je prvi zadao udarac u četvrtom setu, stigao je do brejka u ranoj fazi, ali je Nedovjecov anulirao rezultatski zaostatak u sedmom gemu. No, to nije poremetilo srpskog tenisera, koji je u narednom gemu napravio krucijalni brejk i tako trasirao sebi put u drugo kolo.

Viktor Troicki je duel okončao sa 41 vinerom i 15 neiznuđenih grešaka, dok je Nedovjecov upisao 28 direktnih poena i 12 grešaka.

Teme:   ATP Rang Lista, ATP trka, Grend Slem, Prvo kolo, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki, Vimbldon