26/03/16 - 01:28h

Triler u režiji Troickog: Četiri meč lopte, tri taj brejka, pobeda!

Viktor Troicki je prošao kroz “Tantalove muke” kako bi se plasirao u treće kolo Majami opena. Srpski as je savladao Španca Servantesa sa 2:1, posle tri taj-brejka.

Viktor Troicki

Troicki je izgubio prvi set u taj-brejku, a u drugom je spasao četiri meč lopte – tri u 12. gemu i jednu u taj-brejku, da bi napokon uspeo da izjednači na 1:1. I treći set je otišao u taj-brejk, ali je Viktor slavio uz malo manje drame.

Viktor Troicki – Injigo Servantes 6:7 (6-8), 7:6 (11-9), 7:6 (7-3).

Dva sata i 56 minuta trajale su muke srpskog tenisera protiv Injiga Servantesa. Viktor je bio na ivici poraza u finišu drugog seta, ali je uspeo da se “izvuče” zahvaljujući iskustvu, koje je i presudilo pobednika.

U prvom setu nije viđena ni jedna brejk lopta. Španac je stekao prednost u taj-brejku, poveo sa 6:4, međutim, Viktor je spasao obe set lopte. Ipak, 56. igrač sveta uspeva da iskoristi treću i povede sa 1:0.

Prvi brejk na meču napravio je Viktor Troicki – poveo sa 4:3, ali je njegov rival odmah uzvratio. Pri vođstvu Servantesa od 6:5 viđen je najduži gem na meču. Viktor je na 30:40 spasao prvu meč loptu, a potom i još dve u gemu u kojem je viđeno pet izjednačenja i koji je trajao više od 10 minuta.

Otišlo se u novi taj brejk i novu rezultatsku klackalicu, a kada je neutralisao i četvrtu priliku rivala, drugi reket Srbije napravio je mini brejk za 11:9 i 1-1 u setovima.

Ponovo je Troicki propustio priliku da lakše završi set, ujedno i meč. Poveo je sa 4:2, ali je Španac, kao i u prethodnom slučaju, uzvratio ribrejkom, pa je i pobednika treće seta odlučio 13. gem. Ovoga puta Troicki je bio sigurniji i slavio sa 7:3.

Njegov naredni protivnik biće David Gofan, koji nije imao problema sa Granoljersom – 6:4, 6:4.

To će biti četvrti međusobni duel dvojice tenisera, Belgijanac vodi 2-1 u pobedama, ali je poslednju ostvario pre tri godine u Indijan Velsu, rezultatom 4:6, 6:3, 6:4.

Masters u Majamiju igra se za nagradni fond od 6.134.605 dolara.

Teme:   Vesti