13/08/12 - 09:00h

Toronto: Novak odbranio titulu!

Drugi teniser sveta Novak Đoković odbranio je titulu na Rodžers kupu koju je prošle godine osvojio u Montrealu. Najbolji srpski teniser u finalu je sa 2:0 u setovima savladao Francuza Rišara Gaskea, i zahvaljujući ovoj pobedi približio se prvom na svetu, Rodžeru Federeru, na samo 75 ATP bodova razlike.

N. Đoković66
R. Gaske32

Oba tenisera su dobro ušla u meč, i činilo se da će biti neizvesno do kraja. Međutim, Novak je uspeo da napravi ključni brejk u osmom gemu prvog seta i povede sa 5:3. Servirao je za pobedu u prvoj deonici meča i dobio taj gem bez izgubljenog poena.

U drugi set je Đoković ušao sa manje pritiska. Prvi brejk je napravio već na startu drugog seta, a onda još jedan u sedmom gemu. Posle vođstva od 5:2 servirao je za pobedu, ali nije uspeo da iskoristi prvu meč loptu do koje je došao posle tačno 60 minuta igre. Drugu šansu je uspešno realizovao i tako došao do 12. Masters titule u karijeri.

Već od sutra startuje Masters u Sinsinatiju, a mi se nadamo da ćemo za nedelju dana gledati Noleta sa još jednom titulom.

Teme:   ATP, Masters, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti