23/05/16 - 15:46h

Tipsarević nemoćan protiv Raonića

Srpski teniser Janko Tipsarević poražen je u prvom kolu Rolan Garosa. Bolji od njega bio je deveti teniser sveta, Kanađanin Miloš Raonić rezultatom 3:0 po setovima.

J. Tipsarević326
M. Raonić667
Photo by TenisUzivo.com

Raonić i Tipsarević do sada su igrali četiri puta. Zanimljivo je da su, nakon tri susreta na tvrdoj podlozi, poslednji okršaj imali upravo na šljaci. Bilo je to 2013. godine u polufinalu Dejvis kupa, kada je nakon pet odigranih setova i epskog taj brejka u završnici meča, slavio Kanađanin (5:7, 6:3, 3:6, 6:3, 10:8).
Iako je daleko od stare forme i te 2013.godine, Janko je u pojedinim gemovima uspevao da bude ravnopravan favorizovanom protivniku.

Nakon uvodnih 1:1, Raonić je iskoristio brejk priliku u četvrtom gemu prvog seta i tu prednost čuvao do samog kraja. U ovom delu igre, Tipsarević je pravio manje grešaka od Raonića, popravio igru na svoj servis i osvojio dva gema bez izgubljenog poena, ali nije uspeo da ugrozi servis portivnika i u ključnim trenucima odigra sigurno, pa Kanađanin ovaj deo osvaja rezultatom 6:3.

Teniseri su bili sigurna u prva dva gejma i na početku drugog seta, a onda je Raonić ponovo izvršio pritisak na igru protivnika i došao do brejka. Istina, ovog puta dosta teže nego u prvom setu – Tipsarević je spasio tri brejk lopte, ali je na kraju bekendom poslao lopticu u aut i prepustio prednost igraču naspram njega. Do kraja seta, deveti reket sveta je još jednom oduzeo servis srpskom teniseru, poveo sa 5:2 i laganim servisom bez izgubljenog poena završio drugi set.

U trećem setu viđena je nešto bolja igra Tipsarevića, koji je poslednji meč na Gren slemu odigrao prošle godine u Njujorku, kada je u prvom kolu US Opena poražen od Giljerma Garsije Lopeza sa 3:2.

Raonić je do prednosti u ovom setu došao tek u petom gemu, iskoristivšti tek treću brejk loptu. Činilo se da će Kanađanin lako završiti i ovaj set, ali u desetom gemu, Janko uspeva da konačno oduzme servis protivniku, a nakon toga svojim servisom osigura taj brejk.

U taj brejku, Tipsarević na startu pravi mini brejk za 2:0. Ipak, na pauzu se odlazi pri rezultatu 3:3. Dosta oscilacija na obe strane, ali sigurniji na samom kraju bio je Raonić koji koristi prvu meč loptu 7:5 i ide u drugi krug takmičenja.