02/09/13 - 15:33h

Tipsarević – Ferer live prenos – Gledajte direktan prenos

Srpski teniser Janko Tipsarević večeras igra meč osmine finala na US Openu. Protivnik tenisera iz Srbije u borbi za četvrtfinale biće Španac David Ferer. Njihov meč je drugi na Grendstendu i počeće posle italijanksog okršaja u konkurenciji dama koji startuje od 17 časova, a u kome se sastaju Vinči – Giorgi. Direktan prenos pratite na TenisUživo.

Live prenos počinje za

Janko Tipsarević je u dosadašnjem toku turnira bio siguran i dosta bolje igrao nego u dosadašnjem toku sezone, što nas svakako može radovati pred današnji meč, ali i pred polufinale Dejvis kupa. Tipsarević je do sada na turniru odigrao tri duela, a u tim mečevima samo je dva seta izgubio. Janko je u prvom kolu savladao Urugvajca Kuevasa rezultatom 2:1, pošto mu je protivnik na početku četvrtog seta predao meč. U drugom kolu Srbin je bio bolji od Izraelca Dudija Sele rezultatom 3:0, dok je u trećoj rudni savladao Amerikanca Džeka Soka rezultatom 3:1.

Janko Tipsarevic, live prenos

Španac, David Ferer, trenutno je četvrti teniser na svetu, a on je takođe kao i Janko u predhodna tri duela izgubio samo dva seta. Ferer je u prvom kolu savladao kvalifikanta Kirgiosa rezultatom 3:0, dok je u drugoj rudni bolji bio od sunarodnika Bautiste-Aguta rezultatom 3:1. U prošlom kolu Španac je nadigrao Kukuškina, ali je i tada izgubio jedan set, te je konačan rezultat bio 3:1.

Janko Tipsarević i David Ferer do sada su se sastali šest puta, a Španac vodi u pobedama sa 5:1. Jedinu pobedu Janko je zabeležio 2008. godine na Olimpijskim igrama, a interesantno je da su i prošle godine igrali na US Openu, ali tada u četvrtfinalu. Rezultat duela koji je trajao negde oko 4 sata bio je 3:2 za Ferera, po setovima 6-3 6-7(5) 2-6 6-3 7-6(4), te nam ovakav razvoj situacije najavljuje izuzetno zanimljiv duel večeras. Inače, njh dvojica su poslednji meč odigrali na otvaranju ove sezone, na egzibicionom turniru u Ujedinjenim Arabskim Emiratima, a Španac je tada slavio sa 7-6(4) 6-2.

Teme:   ATP, Direktan prenos, Grend Slem, Janko Tipsarevic, Live Prenos, Osminafinala, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti