27/02/17 - 21:02h

TENISKE NADE (u14): Oliver Sabo Rac najbolji na turniru u Rumuniji!

Srpski teniser Oliver Sabo Rac trijumfovao je na turniru iz ‘Tennis Europe’ kategorije u Bukureštu, a Fatma Idrizović igrala je polufinale u Stokholmu.

Sabo Rac (14) iza sebe ima sjajnu nedelju. Na TEJT turniru u Bukureštu osvojio je trofej u singlu i igrao finale u konkurenciji dublova!

Mladi srpski teniser je trenutno 37. na TEJT rang listi dečaka do 14 godina, a na takmičenju u Rumuniji bio je postavljen za drugog favorita. Na putu do finala nije izgubio nijedan set, a čak tri dobio je sa nulom!

Protivnik u finalu bio mu je Džakobi Bein sa Bahama, a naš teniser je u ovom meču slavio sa 2:1 u setovima, 7:5, 3:6, 7:5.

Ovo je bilo Oliverovo četvrto TEJT finale u singlu, a drugi trofej.

U konkurenciji parova igrao je sa Filipom Mandovićem, a srpski dubl stigao je do finala. U borbi za trofej porazili su ih Italijani Enriko Lanca i Nikolo Tresoldi – 4:6, 6:2, 10:8.

Mandović je u glavni žreb singla došao iz kvalifikacija, a ostvario je odličan rezultat igravši četvrtfinale. Poražen je od domaćeg igrača Aleksandru Jona Stupara sa 6:4, 7:5.

Do sjajnog rezultat došla je i Fatma Idrizović u Stokholmu. Iako još uvek nije napunila 13 godina, odigrala je turnir za devojčice do 14 i došla do polufinala. Već u drugoj rundi eliminisala je drugu favoritkinju na takmičenju, a potom i sedmu. Bolja od nje u borbi za finale bila je peta nositeljka, Ekatarina Kuznjecova iz Rusije – 6:1, 1:6, 6:4.

U dublu su Fatma i Zoi Spiro iz Grčke bile postavljene za treće favorite, ali su zaustavljene već na startu.

Teme:   Fatma Idrizović, Filip Mandović, Oliver Sabo Rac, Srpske teniske nade, Teniseri, Teniserke, Turniri, Vesti