22/03/17 - 14:14h

TENISKE NADE (u14): Aleksa Gajić i Dorotea Milosavljević najbolji na OP Beograda

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 14 godina, turnir III kategorije u organizaciji TSS-a osvojili su Aleksa Gajić i Dorotea Milosavljević.

Milica Radunovic i Dorotea Milosavljevic (foto: facebook.com)

Dečaci su se takmičili na terenima teniskog kluba Privilege, a Aleksa Gajić je bio prvi nosilac. U finalu je savladao drugog, Bojana Radomana sa 6:4, 6:1.

Aleksa je trenuno 11. na listi TSS-a u konkurenciji do 14 godina, a ovo mu je drugi trofej nakon što je prošle godine slavio na Otvorenom prvenstvu Niša.

Treće mesto osvojili su Leon Nikolić i Vanja Vojinović, a najbolji u dubl konkurenciji bili su Leon Nikolić i Stefan Malbaša.

A. Gajić – B. Radoman 6:4, 6:1

Devojčice su igrale u TK Banjica, a Dorotea Milosavljević koja je odnela trofej bila je osma nositeljka. Teniserka Crvene Zvezde ima 12 godina, a u finalu joj je zbog bolova u leđima meč predala treća nositeljka, četrnaestogodišnju Milicu Radunović – 7:6, 3:0.

Treće mesto osvojile su Sanja Đurđević i Lana Stanišić.

D. Milosavljević – M. Radunović 7:6, 3:0

Teme:   Aleksa Gajić, Dorotea Milosavljević, Srpske teniske nade, Srpski teniski talenti, Teniseri, Teniserke, Turniri, Vesti