27/04/17 - 11:08h

TENISKE NADE (u12): Jovana Grujić i Vuk Rađenović najbolji na OP Beograda

Mladi teniseri Jovana Grujić i Vuk Rađenović nastavljaju da ređaju uspeh za uspehom. Ove nedelje njih dvoje su šampioni i Otvorenog prvenstva Beograda.

Jovana Grujic

Turnir prve kategorije u organizaciji Teniskog saveza Srbije igran je na terenima TC Novak na Dorćolu, a naši mali šampioni Jovana i Vuk osvojili su svoje treće trofeje u ovoj kategoriji od početka godine.

Oboje su bili prvi nosioci i među najboljim igračima Srbije su u konkurenciji do 12 godina.

Jovana je do finala došla izgubivši samo devet gemova u tri meča, a borbu za trofej zbog bolesti joj je predala Teodora Milić, pri rezultatu 4:2 za Grujićevu.

Treće mesto u konkurenciji devojčica pripalo je Maji Miščević i Lari Stojanovski.

J. Grujić – T. Milić 4:2 predaja

Vuk je u finalu posle velike borbe bio bolji od Romea Hadžimehmedovića, sa 6:2, 5:7, 7:5. Treće mesto osvojili su Mateja Gojković i Marko Nikolić.

Zanimljivo je da su finalisti u singlu osvojili ovo takmičenje u dubl konkurenciji, savladavši u finalu Mateju Gojkovića i Lazara Dimitrijevića.

V. Rađenović – R. Hadžimehmedović 6:2, 5:7, 7:5

Teme:   Jovana Grujić, Srpske teniske nade, Srpski teniski talenti, Teniseri, Teniserke, Turniri, Vesti, Vuk Rađenović