28/08/17 - 12:13h

TENISKE NADE (u12): Branko Đurić i Emilija Zdravković najbolji u Bugarskoj

Srpski teniseri Branko Đurić i Emilija Zdravković vratili su se turnira iz Sofije sa trofejima.

Branko Djuric, foto: facebook.com

Dvanaestogodišnji Branko Đurić je pre odlaska u Bugarsku dve nedelje proveo u kampu na Zlatiboru, vredno je i posvećeno trenirao, a nagrada nije izostala.

Đurić je u Sofiji osvojio svoj peti Tennis Europe trofej u singlu i peti u dublu!

U finalu pojedinačne konkurencije Branko je bio bolji od najboljeg igrača Rumunije u kategoriji do 12 godina, Mihaja Aleksandrua Komana, sa 6:3, 6:4.

Finalisti singla zajedno su nastupali u dublu, a trofej su osvojili savladavši u finalu domaće igraće Viktora Markova i Dimitra Penčeva.

Na istom takmičenju Srbija je dobila šampionku u ženskom singlu. Emilija Zdravković je došla do svog prvog ETA trofeja, a u finalu je nadigrala Klio Mariju Joanu sa Kipra – 6:5, 6:2.

Teme:   Branko Đurić, Emilija Zdravković, Srpske teniske nade, Teniseri, Turniri, Vesti