02/10/22 - 10:47h

TEL AVIV: Čilić u finalu sa Đokovićem

Hrvat Marin Čilić biće protivnik Novaku Đokoviću u borbi za titulu na ATP turniru u Tel Avivu.

Marin Cilic

On je u meču polufinala savladao Francuza Konstanta Lestjena nakon sat vremena i 45 minuta igre rezultatom 7:5, 6:3.

U prvom setu Lestjen je imao prednosti od 5.2. Dva puta je imao priliku da set reši u svoju korist, ali je propustio set lopte u devetom i desetom gemu. Čilić je uspeo da dođe do izjednačenja, a zatim i da, trećom set loptom, dobije ovaj deo duela.

U drugom setu napravio je brejk u sedmom gemu, a dva gema kasnije drugom brejk/meć loptom zakazao je susret sa Đokovićem.

Novak i Marin do sada su odigrali 20 međusobnih duela, a 18 puta je kao pobednik izašao srpski as.

Teme:   Marin Čilić, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti