26/05/12 - 13:08h

Svetski kup: Janko pobedio, Srbija vodi 1:0!

Srpski teniser Janko Tipsarević doneo je našoj reprezentaciji prvi bod u finalu Svetskog kupa u Dizeldorfu. On je sa 2:0 (7:5, 7:6) savladao Čeha Tomaša Berdiha.

J. Tipsarević77
T. Berdih56

Prvi set je trajao 50 minuta, i sve do jedanaestog gema nismo videli brejkove. Tada je prvi brejk u meču napravio naš teniser i poveo sa 6:5. Nakon toga je dobio gem na svoj servis i poveo sa 1:0.

Janko Tipsarevic, Reuters

Janko Tipsarević

U drugom setu su obojica osvojila gem na svoj servis, a onda je naš teniser napravio brejk koji je Berdih vratio već u narednom gemu i izjednačio rezultat na 2:2. U jedanaestom gemu je Janko imao priliku da ponovi završnicu prvog seta, ali nije uspeo, pa su ušli u taj brejk. Janko ga je dobio sa 10:8 i tako doneo Srbiji prvi bod u finalu Svetskog kupa.

Sledeći meč igraće Viktor Troicki i Radek Štepanek, a nadamo se da će se već posle ovog meča znati ko je osvajač ovogodišnjeg Svetskog kupa.

Teme:   ATP, Janko Tipsarevic, Svetski kup, Teniseri, Turniri