18/10/19 - 15:39h

STOKHOLM: Filip ubedljivo do polufinala!

Filip Krajinović ostvario je ubedljivu pobedu u četvrtfinalu ATP turnira u Stokholmu.

F. Krajinović66
J. Nišioka34

Filip Krajinovic

60. teniser sveta slavio je u duelu sa Japancem Jošihitom Nišiokom.

Njih dvojica na terenu su proveli sat vremena i 16 minuta, a Krajinović je bio bolji u dva seta.

Odmah na početku prvog seta Nišioka je napravio brejk, ali je Filip tri gema kasnije uspeo da ga vrati, a zatim ga i ponovi. Do kraja seta spasio je jednu brejk loptu i sa 6:3 dobio ovaj deo igre. U drugom setu Srbin je u trećem i sedmom gemu oduzeo servis protivniku, a Nišioka je uspeo da vrati jedan servis. Set je završen rezultatom od 6:4 za Filipa.

Za plasman u finale on će se boriti sa boljim iz duela Pabla Karenje Buste i Sema Kverija.

U petak meč četvrtfinala igra i Janko Tipsarević. Njega možete pratiti na našem portalu, ne pre 20 časova.

Nagradni fond takmičenja u Švedskoj iznosi 711,275 evra, a pobednik turnira dobiće 109,590 i 250 ATP poena.

Teme:   ATP u Štokholmu, Filip Krajinović, Filip Krajinović, Filip Krajinović, Teniseri, Turniri, Vesti