05/05/14 - 17:47h

Srpske teniske nade: Tepavcu i Stojanovićevoj duple krune, Kecmanoviću četvrta titula u nizu

Mladi srpski teniseri blistali su na terenima širom sveta protekle nedelje. Tako su Marko Tepavac (20) i Nina Stojanović (17) došli do prvih ITF titula u singlu, a na istim turnirima slavili su i u konkurenciji dublova. Četrnaestogodišnji teniski genije Miomir Kecmanović osvojio je četvrtu u nizu titulu na turnirima u konkurenciji do 18 godina.

Miomir Kecmanovic

Dvadesetogodišnji Marko Tepavac osvojio je titulu u singlu i dublu na ITF turniru u Iranu koji se igrao za nagradni fond od 10 000 dolara. Tepavac je u singlu bio drugi nosilac, a u borbi za titulu savladao je četvrtog favorita, Matiasa Sborovica iz Čilea sa 6:1, 2:6, 6:2. Marku je ovo prva ITF titula u karijeri u singl kategoriji. U dublu je druga, a osvojio je u paru sa Markom Vervurtom iz Holandije. Njih dvojica su u finalu sa 2:0 u setovima savladali indijsku kombinaciju Manuha – Vag.
Na ovom turniru igrao je i osamnaestogodišnji Goran Marković. On je u četvrtfinalu izgubio od Nemca Kevina Kacinskog, rezultatom 6:1, 6:2.

I sedamnaestogodišnja Nina Stojanović došla je do svoje prve ITF titule. Mlada teniserka koja je ove godine debitovala u Fed kup timu Srbije savladala je u finalu ITF turnira u Šarm El Šeiku (10 000 USD) vršnjakinju iz Velike Britanije, Kejti Bolter. Nina je slavila rezultatom 3:6, 6:4, 6:3.
U dublu je igrala upravo sa Bolter, a njih dve su u borbi za titulu bile bolje od Dong iz Kine i Konig iz Austrije sa 6:4, 6:2.

22 pobede u nizu, četiri vezane titule, rezultat je mladog srpskog teniskog genija, četrnaestogodišnjeg Miomira Kecmanovića. Miomir je takmičarsku 2014. startovao 10. marta od kada je odigrao četiri ITF turnira u konkurenciji do 18 godina i osvojio isti broj titula. Ove nedelje takmičio se na turniru iste kategorije u Delrej Biču i zabeležio četvrti trijumf kao i 22. pobedu u nizu. Za šampionski trofej Kecmanović će se borio protiv Rusa, šestog nosioca Alekseja Aleščeva kojem nije prepustio ni gem, rezultat je glasio 6:0, 6:0 u korist asa iz Srbije.